Kuinderbos
13 km of 16 km
Startpunt
Camping Kom Genieten
Kuinderweg 52
8315 PX Luttelgeest
coördinaten: N52.78310 E5.84300
Kuinderweg 52
8315 PX Luttelgeest
coördinaten: N52.78310 E5.84300
Introductie
Het Kuinderbos is het oudste bos van de Noordoostpolder. In sommige delen van de polder was de veengrond te arm om goed te kunnen boeren. Daarom werd er bos geplant. Het is een afwisselend gebied: het wemelt er van de bijzondere planten, paddenstoelen, vlinders, roofvogels en roofdieren als de boommarter. Rondom de Kuinderplas graast een kudde Welshpony’s en langs de Schansweg een groep IJslandse paarden. U wandelt in dit bos over een gevarieerde route: rechte fietspaden, kronkelende zand- en graspaden en trappen om heuvels te beklimmen. Langs de route zijn hier en daar houtsculpturen te zien zijn waarmee dieren worden uitgebeeld. Verder passeert u meerdere vennen en de Kuinderplas.
Onderweg treft u geen horeca, wel na 6km een observatiehut waar u even tijd kunt nemen voor een pauze.
Praktische informatie
Het startpunt is op werkdagen bereikbaar met bus 76 Steenwijk - Marknesse, bushalte Burchtstraat, Kuinre.Onderweg treft u geen horeca, wel na 6km een observatiehut waar u even tijd kunt nemen voor een pauze.
Met dank aan de routemaker(s) Luuk Jacobs en Egbert Klasens en aan de controleur(s) Piet Laan en Tiny Laan.
6 reacties
17 juli 2019
Reactie
Het was genieten tijdens deze lustrum wandeling georganiseerd door Luuk Jacobs, Het was gezellige tijdens het wandelen en de koffie, Restaurant de Wip Kip bedankt ondanks jullie vrije dag. Jammer dat Luuk 10 mensen teleur moest stellen. De wandeling was vol.
Door Anno Jansen.
|
20 maart 2019
Reactie
Bij de controle van deze route hebben we genoten van deze verrassend afwisselende wandeling in dit heerlijk rustige bos, We zagen zelfs enkele reeën het pad oversteken. We gaan deze route zeker nog eens lopen!
Door Marijke Beumer
|
27 juli 2016
Reactie
Leuke gevarieerde route. In de polder verwacht je dat niet direct. Maar dit is een aanrader. Onderweg heerlijke frambozen en bramen geplukt en opgegeten. Ook nog een kleine schaapskudde tegengekomen.
Door Lenny en Hans Beumer
|
22 juni 2016
Reactie
Mooie tocht met veel afwisseling. Het was prachtig weer. Het uitzicht op het/de Kuindermeer/Kuinderplas viel helaas een beetje tegen omdat er veel bomen in de weg stonden. Ik hoop die tocht zeker nog eens te lopen in een ander seizoen.
Door Jaap van den Berg
|
22 juni 2016
Reactie
Wij vonden het een mooie route. Het viel ons geweldig mee. We hadden nog nooit meer gelopen dan 4 km en dan zo maar even 16 km, maar we hadden nergens last van en hebben ons prima vermaakt. Luuk en Jaap en Theo ook nog bedankt.
Door fam. Huismans
|
Word Abonnee!
Voor slechts € 13,50 heb je een jaar lang toegang tot De Mooiste Routes! Gedetailleerde routebeschrijvingen, topografische kaarten en gpx-files.
Bestel een losse route
Heb je geen abonnement maar wil je wel op pad met deze route? Klik op de knop 'koop deze route'. Na betaling van € 2,50 heb je direct toegang tot de route en kun je op pad!
Op pad met je smartphone
Je kunt onze routes ook volgen met je smartphone als gps. Dat gaat eigenlijk heel eenvoudig. Wil je hier meer over weten? Lees hier verder.