
Rijnarmpjes
wandelroute - 19 km
Driebergen
Rijnarmpjes is een mooie, groene wandeling van Driebergen naar Utrecht. Grote delen van de wandeling gaan langs het water. De route volgt de Kromme Rijn en een zijriviertje, de Minstroom. U komt over oude landgoederen en buitenplaatsen met hun indrukwekkende bomen en charmante doorkijkjes; herinneringen aan rijkdom uit vroeger tijden. Tussen de buitenplaatsen geniet u van het mooie panorama van door bomen en heggen omzoomde akkers en weilanden. De oevers van de Kromme Rijn vormen een eldorado voor allerlei planten en dieren.
U verlaat de oevers van de Kromme Rijn waar deze de stad Utrecht nadert om via de onbekende Minstroom naar de stadsgracht te wandelen. Het groene lint van het Singelpark, een oase in de stad, brengt u naar het centrum van Utrecht met haar cafeetjes en terrasjes. Hier vandaan is het nog een klein stukje naar het station, waar de wandeling eindigt.
Wilt u onderweg op een plekje wat langer genieten of gewoon even uitrusten, er staan geregeld bankjes langs de route.
Praktische informatie
U kunt betaald parkeren in de parkeergarage naast het station.Station Driebergen-Zeist biedt beperkte horeca. Zo'n 100m na het begin van de wandeling komt u langs Pannenkoekenhuis Princenhof, dagelijks geopend vanaf 11 uur. Van oktober tot en met mei, met uitzondering van de schoolvakanties, op dinsdag gesloten.
Na ongeveer 11km treft u horeca. Theehuis Rhijnauwen is dagelijks geopend vanaf 10 uur. Bij mooi weer is de tuin een prachtige plek om van het water en de omgeving te genieten. Op mooie dagen kan het rond en in het theehuis, vooral in de weekenden, erg druk zijn. Als u doorloopt kunt u ongeveer 100m verderop voor een verfrissing ook terecht bij Stayokay Rhijnauwen. Wandel door de poort en u vindt het café links. Nog iets verder komt u langs het sfeervolle De Veldkeuken, dagelijks (behalve ma) geopend vanaf 10 uur.
In Utrecht zijn rond Mariaplaats verschillende terrasjes.
De wandeling komt langs het wereldberoemde Rietveld-Schröderhuis. U kunt het bezichtigen maar moet dan wel van te voren reserveren.
Op delen van de route vindt u stekeligheden als distels en brandnetels op uw pad. Houd hiermee rekening met uw kleding.