
Beken door De Wildernis
wandelroute - 17 km of 19 km
Enschede
Vanaf de stuwwal die zich uitstrekt van Ootmarsum via Oldenzaal tot Enschede stromen vele kleine beken naar het laaggelegen Hengelo. Een deel ervan passeert daarbij de landgoederen Driene en Hof Espelo en het bosgebied De Wildernis. Deze wandeling is een kennismaking met al de lieflijke beekjes in dit gebied. U wandelt voornamelijk over bospaadjes en zandwegen en kruist via vlondertjes, bruggetjes en duikers vele van de beken, zoals de Elsbeek, Eschbeek en Vanekerbeek. Het gebied ligt laag en sommige paden kunnen daardoor in perioden met veel regen ondergelopen of modderig zijn. Er zijn twee omleidingen aangegeven voor deze omstandigheden.
Maar ook de cultuur wordt niet vergeten. U bezoekt in Hengelo een waterkunstwerk in de Elsbeek, werpt een blik op het gemeentelijk monument De Kasbah en loopt bij Driene door een voorbeeld van parkarchitectuur in het Sterrebos.
Praktische informatie
Bij Hof Espelo is een ruime gratis parkeerplaats aan het begin van de oprijlaan naar het Koetshuis. Informatie: Koetshuis Hof Espelo.
De route is vanaf het Centraal Station Hengelo te bereiken per bus. Kies richting Groot Driene en stap uit bij halte Jan Prinsstraat. Als u met het OV komt, kunt u alleen de 19km-route lopen.
Horeca vindt u bij het startpunt Koetshuis Hof Espelo en in Theetuin Driene. Onderweg zijn veel bankjes.