
Even zitten in Veenhuizen
wandelroute - 18 km
Een
Deze fraaie rondwandeling brengt u door het beekdal van de Slokkert en het monumentendorp Veenhuizen met het Gevangenismuseum. Dit bijzondere dorp uit de Maatschappij van Weldadigheid (1818-1888) staat op de Werelderfgoedlijst van de UNESCO. In Veenhuizen kunt u niet alleen een bezoek brengen aan het Gevangenismuseum ('s maandags gesloten), maar ook aan de kaasmakerij Kaaslust en de bierbrouwerij Maallust.
In het beekdal kunt u met een beetje geluk reeën spotten en grote grazers onderhouden de natuur.
Praktische informatie
Komt u met het OV stap dan uit bij bushalte Haulerwijksterweg.
Na ruim 10km horeca in het Gevangenismuseum Veenhuizen en bij Deco-Loge. In Deco-Loge - wo-zo van 11-17 uur geopend - zijn naast cadeaus onder andere wafels en soep verkrijgbaar. Bij het huis Controle is de Koffie- en Theetuin Zunneschien. Even verderop, in het vroegere hospitaal, Restaurant Bitter en Zoet.
Tip: buiten Veenhuizen zijn vrijwel alle paden onverhard. Deze kunnen soms mul of modderig zijn. Stevige, waterbestendige/-dichte schoenen zijn dus zeer aan te bevelen.
Er is een alternatief opgenomen voor een gedeelte dat erg modderig kan zijn.
Op de kaart staan ze niet maar bankjes onderweg zijn in ruim voldoende mate aanwezig.