
Torentjes van Steyl
wandelroute - 16 km
Steyl
De torentjes van Steyl zullen u meteen opvallen in dit kloosterdorp. Er wonen en werken nog steeds paters, broeders en zusters in de drie kloosters. Sinds 2004 is een deel van de oude dorpskern van rijkswege aangewezen als beschermd dorpsgezicht.
De wandeling begint langs de Maas. Na het oversteken van het spoor en de A73 komt u in het bosrijke natuurgebied Holtmühle van Staatsbosbeheer, met vennen, groeves en kasteel Holtmühle. Het sluit aan bij het Duitse natuurgebied Ravensheide, daar komt u ook een stukje doorheen.
Als u na de wandeling nog energie over heeft dan is een kijkje in het ‘dorp met een missie’ zeker de moeite waard. U kunt bijvoorbeeld. een bezoek brengen aan het Missiemuseum, de botanische tuin Jochumhof en niet te vergeten de kloostertuinen bij het Ketelhuis met zijn unieke verzameling planten en bomen. De bordjes in het dorp wijzen u de weg ernaartoe!
Let op: tot eind 2024 zijn er werkzaamheden in verband met dijkversterking van de Maas tussen Steyl en Maashoek. Daarom is er vanaf de start een alternatieve route. Deze staat boven de routebeschrijving. Gps gebruikers beginnen de wandeling met 'Alt Torentjes'. Het alternatief staat niet op de kaart.
Praktische informatie
Brasserie 't Vaerhóes is geen parkeerplaats. Op diverse plekken in het dorp is er mogelijkheid tot parkeren.Ongeveer halverwege de route komt u langs Café Maalbekerhöhe, helaas alleen op zondag geopend vanaf 11 uur.
Na ongeveer 13km kunt u terecht bij het Bilderberg Château Holtmühle.
De kruidentuin bij Chateau Holtmühle is, afhankelijk van de weersomstandigheden, geopend op ma van 8 tot 13 uur, di t/m vr van 8-16 uur en zo van 12 tot 16 uur.