Dwalen bij Lochem
17 km
Startpunt
NS station Lochem
Stationsplein 1
7241 CV Lochem
coördinaten: N52.16678 E6.42676
Stationsplein 1
7241 CV Lochem
coördinaten: N52.16678 E6.42676
Introductie
Tijdens de wandeling Dwalen bij Lochem verkent u de glooiende omgeving van Lochem. Ten zuiden van dit stadje in de Achterhoek ligt een kleine stuwwal, bij velen bekend als de Lochemse Berg. Hier is het heerlijk wandelen!
De stuwwal bestaat voornamelijk uit bos, met hier en daar een akker. Vanaf de randen van de stuwwal heeft u mooi uitzicht over de zacht golvende omgeving.
Behalve de Lochemse Berg 'bedwingt' u ook de Kale Berg en de Paaschberg. U wandelt langs de Berkel, door de monumentale wijk Berkeloord en door het oude centrum van Lochem.
Na ongeveer 10 km passeert u Boetiek Hotel BonAparte. In het centrum van Lochem vindt u volop horeca.
De stuwwal bestaat voornamelijk uit bos, met hier en daar een akker. Vanaf de randen van de stuwwal heeft u mooi uitzicht over de zacht golvende omgeving.
Behalve de Lochemse Berg 'bedwingt' u ook de Kale Berg en de Paaschberg. U wandelt langs de Berkel, door de monumentale wijk Berkeloord en door het oude centrum van Lochem.
Praktische informatie
De horeca bij het station is gesloten.Na ongeveer 10 km passeert u Boetiek Hotel BonAparte. In het centrum van Lochem vindt u volop horeca.
Met dank aan de routemaker(s) Janneke van de Bunt en aan de controleur(s) Kees Spee.
16 reacties
8 mei 2021
|
Reactie
Prachtige wandeling. Schitterend klein uiltje gespot op de Lochemse Berg.
Genieten van begin tot eind. Door Adri en Mart
|
29 maart 2021
|
Reactie
Mooie afwisselende wandeling door en rond Lochem. Zonnige dag en een gezellig klein groepje. We hielden ons aan de Anti-Coronamaatregelen van Ad. Aanrader om te lopen!
Door Evert Jan
|
17 maart 2021
Reactie
Wat een mooie afwisselende wandeling! Van alles wat, dus met een klein beetje zon nu en dan: top!
Door Rob
|
10 maart 2021
|
Reactie
Wandeling over de drie heuveltjes nabij Lochem. Foto is het uitzicht dat ik als puber had vanuit mijn slaapkamer.
Door Ad van Heuven
|
17 juni 2020
23 januari 2020
12 augustus 2019
Reactie
Prachtige, afwisselende route door het licht glooiende Lochemse landschap, ook villawijk Berkeloord in Lochem is zeer de moeite waard.
Door Ton
|
8 april 2017
Reactie
Voor de tweede keer deze route gelopen en weer genoten van het dromen landschap rond Lochem. Prachtige uitzichten vanaf de drie Lochemse bergen. De natuur ontluikt weer en de vogeltjes vergezellen je op deze heerlijke tocht. Het was puur genieten!
Door Loes en Theo van den Dool
|
26 maart 2017
|
Reactie
En weer.....
Het blijft een prachtige route!! Heerlijk lenteweer vandaag en weer volop genoten. Door Marian Ligtenbarg
|
5 maart 2017
Reactie
Prachtige mooie afwisselende route... oude boerderijen en monumentale panden. Heerlijk in het bos gewandeld in het 1ste lentezonnetje. Goed beschreven, veel te zien, horeca onderweg was ook fijn. Complimenten voor de routemakers!!
Door Janet en Rodney
|
19 november 2016
Reactie
Mooie route, goede beschrijving en koffieadresjes op de juiste plaatsen. Vandaag als bonus de laatste herfstkleuren.
Door Annie en Ben van Lochem
|
3 april 2016
1 april 2016
31 maart 2016
Reactie
Op een mooie zonnedag in zomerkleding deze route mogen lopen is een feest. Mooie uitzichten, afgewisseld met bos. Veel rust om je heen, leuke dorpjes en op zijn tijd een restaurantje. Alles om een heerlijke dag te hebben.
Door Winnie
|
Word Abonnee!
Voor slechts € 13,50 heb je een jaar lang toegang tot De Mooiste Routes! Gedetailleerde routebeschrijvingen, topografische kaarten en gpx-files.
Bestel een losse route
Heb je geen abonnement maar wil je wel op pad met deze route? Klik op de knop 'koop deze route'. Na betaling van € 2,50 heb je direct toegang tot de route en kun je op pad!
Op pad met je smartphone
Je kunt onze routes ook volgen met je smartphone als gps. Dat gaat eigenlijk heel eenvoudig. Wil je hier meer over weten? Lees hier verder.