
Weesper Mop
wandelroute - 23 km
Weesp
Weesper Mop is een wandeling tussen en door twee vestingstadjes. De route begint met een stadswandeling van ongeveer drie kilometer door het historische stadje Weesp. Na het laatste bastion volgt u een paar kilometer de slingerende Vecht. Op weg naar Muiderberg passeert u de rand van het natuurgebied Naardermeer. Hoog op de grasdijk wandelt u langs het IJmeer naar het vestingstadje Muiden. Lange tijd heeft u zicht op het beroemde Muiderslot. In Muiden loopt u er over de vestingwal naar toe. Op de terugweg naar Weesp volgt u opnieuw de Vecht. Langs Torenfort Ossenmarkt en via het centrum van Weesp keert u terug bij het station.
Praktische informatie
Bent u met de auto, dan kunt u parkeren op het P+R terrein.
Al snel na de start komt u langs de Wispe Brouwerij met horecagelegenheid in de voormalige Laurentiuskerk. In Muiderberg komt u langs Hotel Het Rechthuis. Bij de sluis in Muiden komt u langs schippers- en zeilerscafé Ome Ko.
Volg de link voor de openingstijden van Museum Weesp. Misschien is het museum een idee voor een bezoek aan het eind van de route.
U wandelt vooral over asfalt maar ook ongeveer vier kilometer op een grasdijk. Kies dus een droge dag uit.
Elk laatste weekend van augustus staat Weesp in het teken van het Sluis- & Bruggenfeest. Dat betekent drie dagen feest in de binnenstad met allerlei live optredens, een vrijmarkt, braderie en andere evenementen.