
De Kop van Jut
wandelroute - 13 km
Laag Soeren
Deze route is nog in de maak. De route is alvast op de website gezet in verband met het organiseren van een wandelpool op vrijdag 27 november. Wandel gezellig mee! De introductie en de routekaart geven een indruk van de route.
De Kop van Jut is een wandeling door de bossen van het Voorste Schaddeveld bij Laag Soeren. Een deel van het gebied is heuvelachtig met (begroeide) stuifzandheuvels van soms meer dan 80 meter hoog. In het eerste deel van de wandeling komt u over een aantal van die heuvels (waaronder de Jutberg) maar schrik niet, de klimmetjes zijn goed te doen.
Het tweede deel van de route is vlakker. Behalve door bos komt u dan langs een klein heideveld en langs de Soerense Beek. Via landgoed Laag Soeren en langs het Priessnitzmonument keert u terug naar De Priesnitzhoeve.
Praktische informatie
Bij De Priesnitzhoeve is een kleine parkeerplaats.
Er is geen horeca langs de route. Na ongeveer 8,5 km kunt u wel van de route afwijken en een heen-en-weertje maken naar De Priesnitzhoeve. In de zomermaanden is ook Eeterij de Jutberg op vakantiepark De Jutberg een optie. Kijk op de websites voor de openingstijden.