
Het Verscholen Dorp
wandelroute - 16 km
Vierhouten
Deze wandeling gaat door de bossen ten oosten van Vierhouten. U vindt hier ook enkele mooie heidevelden, waaronder het Hendrik Mouwenveld en de heide van Landgoed Welna die u dwars oversteekt. Midden in de bossen komt u door Het Verscholen Dorp, een onderduikplek uit de Tweede Wereldoorlog. De nagebouwde hutten geven een indruk van de situatie van toen. Steeds weer iets om stil van te worden.
In de bossen zit veel wild. Wie weet komt u wilde zwijnen tegen. Op het Hendrik Mouwenveld komen adders voor.
De route gaat over boswegen en heidepaden en is volledig onverhard.
Praktische informatie
Let op: niet alle navigatiesystemen geven de parkeerplaats goed aan als u straatnaam en huisnummer invoert. De parkeerplaats ligt ongeveer 1km buiten Vierhouten aan de weg Vierhouten - Gortel en is aangegeven met een bord 'P Vierhouterbos'.
Er is langs deze route geen horeca en het aantal bankjes is beperkt. Het is handig om een zitmatje mee te nemen.
In Vierhouten is volop horeca.
Meer weten over Het Verscholen Dorp? In Hotel-Restaurant De Vossenberg, Elspeterbosweg 1 in Vierhouten is een kleine permanente expositie over Het Verscholen Dorp. De toegang is gratis.
Of kijk voor meer informatie op de website over dit onderduikerskamp.
'Weetjes' in waypoints
De 'weetjes' bij deze route zijn opgenomen in waypoints. In de meeste gps-apps op uw smartphone kunt u ze openen door ze aan te klikken. Hoe u ze opent in uw Garmin gps leest u op deze pagina.