
Rondom de Imbosch
fietsroute - 35 km of 41 km
Rheden
Deze fietstocht voert u door het Nationaal Park Veluwezoom en de Loenermark. U fietst over de mooiste heidevelden van deze regio en door de bossen daaromheen. Centraal in dit gebied ligt De Imbosch en het gehucht met deze naam. Van verschillende kanten voeren oude wegen, genoemd naar de Imbosch, hier naartoe. Het startpunt is bij Paviljoen De Posbank. Voor veel fietsers is het een stevige uitdaging om daar boven te komen. Maar tijdens deze route blijft u grotendeels op hoogte. Geen steile klimmen, wel wat dalen en stijgen. De korte tocht leidt u van de Posbank naar Loenen en via de Lange Juffer en de Carolinahoeve weer terug naar de Posbank. Een klassieke route op de Zuid-Veluwe.
Fietst u de lange route dan komt u ook langs de watervallen bij Loenen en het kasteel Ter Horst.
Praktische informatie
Vanaf 5 oktober t/m 20 november wordt de Schietbergseweg Hoog volledig afgesloten voor doorgaand verkeer. Dit is de weg die vanuit Rheden omhoogloopt naar Paviljoen De Posbank. Op doordeweekse dagen is de parkeerplaats bij Paviljoen de Posbank, het startpunt van deze route, voor gemotoriseerd verkeer alleen bereikbaar via de Steeg of Velp.
In het weekend is de parkeerplaats ook niet via de Steeg en Velp te bereiken omdat dan de weekendafsluiting van toepassing is. Dus in het weekend is het startpunt van deze route alleen per fiets of wandelend te bereiken. Zie: Masterplan Veluwezoom
U kunt in deze periode de route starten vanaf de parkeerplaats Lappendeken bij De Steeg, of vanuit Loenen.
ij het startpunt, Paviljoen De Posbank, is een groot parkeerterrein. Op mooie weekenden kan het hier druk zijn.
Paviljoen De Posbank biedt u de mogelijkheid iets te eten en/of drinken aan het begin of eind van de fietstocht. Bij de grote waterval (lange route) staan mobiele drank- en eetgelegenheden. Halverwege de fietstocht kunt u pauzeren bij Hotel Restaurant De Loenermark. Tegen het eind van de route is er horeca bij de De Carolinahoeve.