Ruim rond Rekken

fietsroute - 45 km

Fietsroute Ruim rond Rekken laat u een prachtig stukje van de Achterhoek zien aan de grens met Duitsland en Twente. U start bij de Mallumse Watermolen in Eibergen, mooi gelegen aan het riviertje de Berkel. De tocht gaat over paden en landweggetjes door het bos Kerkloo naar twee natuurgebieden, park de Leemputten en het Zwillbrocker Venn. In Zwillbrock staat de Barockkirche, een juweeltje. Een aanrader om even binnen te kijken. Al slingerend langs de Berkel en verderop over en langs de grens fietst u langs het Duitse Ammeloer Venn en door het aangrenzende Twentse Haaksbergerveen. Dit zijn twee hoogveengebieden, die door mooie fietspaden doorsneden worden.
Bijna aan het einde van de tocht rijdt u door bosgebied het Lankheet terug naar de Mallumse Molen. Strijk na afloop van de tocht nog even neer bij het sfeervolle Muldershuis.

Ter informatie: er zijn veel knooppunten gebruikt. Maar aan het begin van de route wordt er van afgeweken. Er is een stukje tekst nodig omdat voor een (nog) mooiere route gekozen is.

Praktische informatie

Er is horeca bij de start: Het Muldershuis, in het seizoen bijna dagelijks vanaf 10 uur geopend..
Daarnaast zijn er tijdens de tocht zowel in Nederland als in Duitsland een aantal gelegenheden voor een pauze. Klik op onderstaande links voor informatie en de juiste openingstijden.
Na 14km komt u langs Haak en Hoek.
Zo'n 3km verder zijn er twee horecagelegenheden, Hotel Restaurant Kloppendiek (Duitsland) en Café Restaurant Grenszicht (Nederland).
Na circa 27km trappen komt u bij Café Rotering (Nederland) en Gastro Oldenkott (Duitsland).
In de twee Nederlandse horecagelegenheden aan de grens wordt ook Duits gesproken en in de twee Duitse gelegenheden ook Nederlands.

Na 4km kan de Voshaardijk bij erg droog of erg nat weer moeilijk begaanbaar zijn. Keer dan om en lees de alternatieve route; gps'ers volgen Alt RRRekken.

In Duitsland staat het nummer van een knooppunt bovenop een wegwijzer. De rode richtingbordjes hangen links of rechts aan de wegwijzers. Tussen de knooppunten op de route staan richtingbordjes met een fiets en een rode pijl. Let op: soms hangt een KP bordje links aan de wegwijzer, terwijl de rijrichting naar rechts is. Ook andersom komt voor.

Startpunt Ruim rond Rekken

TOP Mallumse Molen
Mallumse Molenweg 114
7152 AV Eibergen

coördinaten: N52.10560 E6.66266
Met dank aan de routemaker(s) Jan ter Haar en Willy ter Haar en aan de controleur(s) Marianne Persoon.

1 reactie

15 mei 2025   

foto
Reactie
Prachtige fietstocht! Genoten van rust, ruimte en natuur. Hoogtepunten zijn het Zwillbrocker Venn en het fietspad door het Haaksbergerveen.
Door Marianne

je bent ingelogd als:

je bent ingelogd als:

Word Abonnee!

Voor slechts € 13,50 heb je een jaar lang toegang tot De Mooiste Routes! Gedetailleerde routebeschrijvingen, topografische kaarten en gpx-files.

Ik word abonnee!

Bestel een losse route

Heb je geen abonnement maar wil je wel op pad met deze route? Klik op de knop 'koop deze route'. Na betaling van € 2,50 heb je direct toegang tot de route en kun je op pad!

Op pad met je smartphone

Je kunt onze routes ook volgen met je smartphone als gps. Dat gaat eigenlijk heel eenvoudig. Wil je hier meer over weten?  Lees hier verder.


een moment geduld...

je bent niet ingelogd

Om de aanvullende informatie voor routes te kunnen bekijken, moet je eerst ingelogd zijn, of een geldig abonnement hebben voor toegang tot deze route.

Wil je abonnee worden? Klik dan op "meer informatie"