
Buurten in Ommerschans
wandelroute - 15 km
Balkbrug
Deze rondwandeling brengt u door de buurtschappen rond het beschermde dorpsgezicht Balkbrug, waaronder de Ommerschans. In het Reestdal gelden nog steeds de oude cultuurwetten betreffende het beheer op de akkers van de beheerboerderijen van Het Drentse Landschap. De bedrijvigheid in en rond de potstallen in Rabbinge, de bolle essen met korenbloemenblauw (zomers) en de zacht kabbelende veenbeek de Reest maken dit eeuwenoude cultuurlandschap, op de grens tussen Overijssel en Drenthe, tot een groot levend natuurtheater.
In de Ommerschans kunt u zich onderweg informeren over de drie tijdlagen, waaronder de schansperiode (1568-1648), de kolonietijd (1818-1888) en de nog verborgen schatten in de hedendaagse natuurlaag.
Praktische informatie
OV-reiziger: u kunt Balkbrug met de bus bereiken. Stap uit bij halte Balkbrug Centrum. De aanlooproute vindt u bij de routebeschrijving.U mag parkeren op het terrein van Camping Si-Es-An. U vindt de parkeerplaats voorbij de receptie links aan het einde van de weg. Of u parkeert de auto langs het brede zandpad aan de bosrand (niet langs de weg De Haar of Schapenstreek).
Horeca: Brasserie De Boerderij bij de start op camping Si-Es-An.
(Mini) horeca onderweg vindt u aan het einde van routepunt 1 bij een zogenaamd Rustpunt (een zelfservice). Tijdens de openingstijden van Korenmolen de Star (op zaterdag van 10 - 16 uur) zijn in Het Magazijn, behalve de meelproducten, ook koffie of thee te verkrijgen. Verder komt u in routepunt 6 nog een Rustpunt (zelfservice) tegen bij de kerk. En in het centrum van Balkbrug zijn ook meerdere horecagelegenheden te vinden.