Halverwege

wandelroute - 13 km

Halfweg

Station Halfweg-Zwanenburg ligt halverwege Amsterdam en Haarlem bij de voormalige suikerfabriek. Vanaf dit station kunt u tijdens deze wandeling het natuurgebied de Tuinen van West ontdekken. Langs de Ringvaart van de Haarlemmermeerpolder loopt u naar de polders van Osdorp. Daar is een groen recreatiegebied ontwikkeld en goed bereikbaar gemaakt. Natuurlijk ontkomt u niet aan verkeersgeluid. Afhankelijk van de windrichting merkt u of de Zwanenburgbaan van Schiphol open is. De vliegtuigen vliegen soms laag over. Maar u zult toch vast genieten van verrassend veel groen zo dicht bij Amsterdam.

Praktische informatie

Bent u met de auto, dan kunt u parkeren op het P+R terrein, Houtrakkerweg, Halfweg.

Bij de tweede brug over de Ringvaart zit op Dennenlaan 1 Cafetaria Lunchroom Enjoy. U passeert biologische boerderij De Boterbloem; u kunt er koffie drinken.

Bijna aan het eind van de route zijn er werkzaamheden tot maart 2027. Gps'ers kunnen gebruik maken van 'Alt Halverwege'.

De route is op zijn mooist in het late voorjaar en de zomer.

'Weetjes' in waypoints

De 'weetjes' bij deze route zijn opgenomen in waypoints. In de meeste gps-apps op uw smartphone kunt u ze openen door ze aan te klikken. Hoe u ze opent in uw Garmin gps leest u op deze pagina.

Startpunt Halverwege

NS station Halfweg-Zwanenburg
Oude Haarlemmerstraatweg 1
1165 MT Halfweg
coördinaten: N52.38613 E4.74633
Met dank aan de routemaker(s) Mieke Timmer en Olga Schade en aan de controleur(s) Pascal Lennertz.

3 reacties

21 augustus 2026
 

Reactie
Moest er even inkomen, maar vanaf km4 is het heel bijzonder, zo'n natuurgebied onder de rook van Amsterdam, de grote stad die nooit ver weg is tijdens deze wandeling. Mooi dat ze de polders langzaam aan veranderen in een gebied voor mens, dier en plant.
Door Pascal

4 juli 2025
 

Reactie
Verrassend, groen en afwisselend. Echt een aanrader!
Door Yvette

1 mei 2021
 

Reactie
Wat is het bijzonder om tijdens deze wandeling zo'n fraai recreatiegebied te ontdekken. Klepperende ooievaars, een heuse amfibie vogelkijkhut en fijne stiltegebieden. Heel apart en van harte aanbevolen!
Door Tiny en Piet Laan

Word Abonnee!

Voor slechts € 13,50 heb je een jaar lang toegang tot De Mooiste Routes! Gedetailleerde routebeschrijvingen, topografische kaarten en gpx-files.

Ik word abonnee!

Bestel een losse route

Heb je geen abonnement maar wil je wel op pad met deze route? Klik op de knop 'koop deze route'. Na betaling van € 2,50 heb je direct toegang tot de route en kun je op pad!

Op pad met je smartphone

Je kunt onze routes ook volgen met je smartphone als gps. Dat gaat eigenlijk heel eenvoudig. Wil je hier meer over weten?  Lees hier verder.


een moment geduld...

je bent niet ingelogd

Om de aanvullende informatie voor routes te kunnen bekijken, moet je eerst ingelogd zijn, of een geldig abonnement hebben voor toegang tot deze route.

Wil je abonnee worden? Klik dan op "word abonnee"