Planken Wambuis
15 km of 19 km
Startpunt
Airborne Monument
Verlengde Arnhemseweg 101
6718 SM Ede
coördinaten: N52.03584 E5.73559
Verlengde Arnhemseweg 101
6718 SM Ede
coördinaten: N52.03584 E5.73559
Introductie
Door de zonering van de Veluwe zijn er in dit gebied veel rustgebieden bijgekomen. En hebben we helaas de route moeten verleggen. Deze rondwandeling voert u door de oudste gebieden in de omgeving van Ede: Planken Wambuis, de Oud Reemsterhei en Nieuw-Reemst. Het is een gevarieerd landschap met prachtige uitzichten en mooie heidevelden. De route slingert tussen rustgebieden voor het wild door. In dit gebied wonen: edelherten, reeën, vossen, dassen, wilde zwijnen, adder, hazelworm, Spaanse runderen, wilde paarden en uiteraard vele soorten vogels. De kans dat u onderweg enkele van deze dieren tegenkomt is erg groot.
Onderweg zijn er twee horeca locaties. Na ongeveer 1/3 van de route Restaurant Planken Wambuis en aan het eind restaurant Bloem.
Zie voor openingstijden van de horeca onderweg:
Restaurant Planken Wambuis en Restaurant Bloem.
Onderweg zijn er twee horeca locaties. Na ongeveer 1/3 van de route Restaurant Planken Wambuis en aan het eind restaurant Bloem.
Praktische informatie
Parkeer uw auto op de parkeerplaats bij de kleine schaapskooi.Zie voor openingstijden van de horeca onderweg:
Restaurant Planken Wambuis en Restaurant Bloem.
Met dank aan de routemaker(s) Peter de Graaf en Tineke de Graaf en aan de controleur(s) Peter de Graaf.
12 reacties
22 april 2023
Reactie
Mooie afwisselende natuur. Geluid van de snelweg is soms te horen. Weinig last van de vele fietsers gehad. Leuke stop bij Planken Wambuis. Helaas veel rechte brede paden, weinig tot geen slingerende eenmanspaadjes. Beetje eentonig.
Door Peter
|
11 maart 2023
19 november 2022
3 augustus 2022
9 april 2022
|
Reactie
Veel zon en twee pittige buitjes als afwisseling. Heerlijke wandeling van 19 km met veel bos, uitbundige vogels, lentegroen en een haastige ree. Mooi gebied, ga hem lopen!
Door Evert Jan
|
15 april 2020
22 maart 2020
28 augustus 2017
19 mei 2016
11 april 2016
Reactie
Met prachtig weer deze mooie route (15km) gelopen. Jammer dat het 1e deel dicht langs de A12 gaat, het 2e deel was heel stil. Goede routebeschrijving.
Door Joop Krijgsman
|
Word Abonnee!
Voor slechts € 13,50 heb je een jaar lang toegang tot De Mooiste Routes! Gedetailleerde routebeschrijvingen, topografische kaarten en gpx-files.
Bestel een losse route
Heb je geen abonnement maar wil je wel op pad met deze route? Klik op de knop 'koop deze route'. Na betaling van € 2,50 heb je direct toegang tot de route en kun je op pad!
Op pad met je smartphone
Je kunt onze routes ook volgen met je smartphone als gps. Dat gaat eigenlijk heel eenvoudig. Wil je hier meer over weten? Lees hier verder.