
Heerlijke Lende
fietsroute - 49 km
De Bult (Steenwijk)
Het begin van de fietstocht voert u door het landgoed De Eese. Met zijn prachtige huizen en boerderijen is het met recht een heerlijke streek: rond 1400 werd het landgoed een Vrije Heerlijkheid. Het gebied is alleszins het verkennen waard.
Even voorbij De Eese verlaat u de provincie Overijssel en komt u in Friesland terecht. U volgt het fraaie fietspad langs de rivier de Lende, die de Friezen Linde noemen. Na Paviljoen Driewegsluis ziet u rechts het natuurgebied Rottige Meente en Brandemeer. Dan kruist u de rivier en u komt uit in Ossenzijl met zijn mooie haventje. Ook hier treft u horeca aan.
Vanuit Ossenzijl volgt u door de schitterende Weerribben een tijd lang het kanaal Steenwijk-Ossenzijl om via Tuk weer bij vertrekpunt uit te komen.
Praktische informatie
Buitengoed Fredeshiem is dagelijks geopend; er is ruimschoots parkeergelegenheid.Halverwege, aan de Lende en de Jonkers of Helomafeart, komt u langs Paviljoen Driewegsluis en 5km verder kunt u in Ossenzijl kiezen tussen de twee tegenover elkaar gelegen uitspanningen De Drie Musketiers en Kolkzicht. Weer 5km verder passeert u Café Restaurant De Weerribben, gezellig maar met zeer wisselende openingstijden, waarnaar u het best per telefoon kunt informeren.