Rondom de Amazonevijver
10 km of 17 km
Startpunt
Hotel 'de OORSPRONG'
Huisterheide 7
8521 NC Sint Nicolaasga
coördinaten: N52,9352 E5,7553
Huisterheide 7
8521 NC Sint Nicolaasga
coördinaten: N52,9352 E5,7553
Introductie
Rondom de Amazonevijver is een wandeling met verschillende gezichten. Ze neemt u mee door de beslotenheid van de Vegelinbossen, landgoed Eysinga State, watersportdorp Idskenhuizen en Sint Nicolaasga. Maar ook maakt u (misschien opnieuw) kennis met de weidsheid van het Friese land en kunt u zich verwonderen over een wel heel bijzonder gebouw aan de rand van Sint Nicolaasga. U kunt de route inkorten door niet naar Idskenhuizen te gaan (5km) en/of de wandeling om de Amazonevijver over te slaan (1km). De horeca in Sint Nicolaasga en Idskenhuizen is in de ‘stille maanden’ niet op wandelaars berekend.
Het startpunt is bereikbaar met bus 41 vanaf NS station Heerenveen, halte Huisterheide.
Praktische informatie
Het restaurant van Hotel 'de OORSPRONG' is dagelijks geopend.Het startpunt is bereikbaar met bus 41 vanaf NS station Heerenveen, halte Huisterheide.
Met dank aan de routemaker(s) Luuk Jacobs en Egbert Klasens en aan de controleur(s) Ellen Koppendraaier en Ruud Koppendraaier.
6 reacties
28 april 2021
26 januari 2020
|
Reactie
Verassende afwisselende wandeling. Wel wat meer belopen als andere wandelingen maar zeker de moeite waard. Mooie kleine paadjes en prachtige huizen onderweg.
Door Piet en Renny
|
12 juni 2017
Reactie
Mooie route. Goed beschreven en zeer afwisselend. Wij hebben de grote route gedaan. Ook voor onze labrador was het een fijne tocht.
Door Ger en Maria de Werdt
|
13 april 2016
Reactie
Een aardige wandeling om St. Nicolaasga en omgeving te verkennen.
Door Loes en Theo van den Dool
|
Word Abonnee!
Voor slechts € 13,50 heb je een jaar lang toegang tot De Mooiste Routes! Gedetailleerde routebeschrijvingen, topografische kaarten en gpx-files.
Bestel een losse route
Heb je geen abonnement maar wil je wel op pad met deze route? Klik op de knop 'koop deze route'. Na betaling van € 2,50 heb je direct toegang tot de route en kun je op pad!
Op pad met je smartphone
Je kunt onze routes ook volgen met je smartphone als gps. Dat gaat eigenlijk heel eenvoudig. Wil je hier meer over weten? Lees hier verder.