Rondom Nieuwlande

wandelroute - 9 km of 12 km

Nieuwlande

Tijdens deze afwisselende wandeling maakt u kennis met het veenkoloniale, rechthoekige landschap van Nieuwlande. In het gebied liggen nog wijken/afvoerkanalen die vroeger werden gebruikt voor het vervoer van turf. Na de veenontginning is in het Hollandsche Veld veel bos aangeplant. Op sommige plekken wandelt u langs half dichtgegroeide wijken met hoge oevers. Ook komt u langs een grote plas: het recreatiegebied Schoonhoven.
Nieuwlande heeft een rijke oorlogsgeschiedenis en stond bekend als een dorp van verzet. Dat merkt u al direct bij de start van de route. Onderweg passeert u een groot onderduikershol en aan het eind van de wandeling komt u langs Onderduikersmuseum De Duikelaar in het dorp.

Praktische informatie

Naast het startpunt is een parkeerterrein.
Snackbar de Piri Piri bij het startpunt is beperkt open. 

Na ongeveer 4km passeert u Paviljoen Schoonhoven aan de recreatieplas.
Aan het eind van de wandeling komt u langs Onderduikersmuseum de Duikelaar. Let op de openingstijden.

'Weetjes' in waypoints

De 'weetjes' bij deze route zijn opgenomen in waypoints. In de meeste gps-apps op uw smartphone kunt u ze openen door ze aan te klikken. Hoe u ze opent in uw Garmin gps leest u op deze pagina.

Startpunt Rondom Nieuwlande

Gedenkteken Yad Vashem
Brugstraat 6
7918 TM Nieuwlande
coördinaten: N52.69600 E6.61058
Met dank aan de routemaker(s) Jan en Roelie Rozema en aan de controleur(s) Mieke Timmer.

1 reactie

24 april 2026
 

Reactie
Ik had niet verwacht dat deze omgeving zo groen zou zijn! Erg mooi om langs de kanaaltjes te wandelen. En wat een verleden heeft dit dorp. Erg interessant om het museum te bezoeken. Het terras aan de plas is een heerlijke plek om te pauzeren.
Door Mieke

Word Abonnee!

Voor slechts € 13,50 heb je een jaar lang toegang tot De Mooiste Routes! Gedetailleerde routebeschrijvingen, topografische kaarten en gpx-files.

Ik word abonnee!

Bestel een losse route

Heb je geen abonnement maar wil je wel op pad met deze route? Klik op de knop 'koop deze route'. Na betaling van € 2,50 heb je direct toegang tot de route en kun je op pad!

Op pad met je smartphone

Je kunt onze routes ook volgen met je smartphone als gps. Dat gaat eigenlijk heel eenvoudig. Wil je hier meer over weten?  Lees hier verder.


een moment geduld...

je bent niet ingelogd

Om de aanvullende informatie voor routes te kunnen bekijken, moet je eerst ingelogd zijn, of een geldig abonnement hebben voor toegang tot deze route.

Wil je abonnee worden? Klik dan op "word abonnee"