
De Achtertuin van Steenwijk
fietsroute - 32 km
Steenwijk
De 'achtertuin' van Steenwijk heeft veel te bieden. Deze fietstocht gaat over fietspaden en rustige landweggetjes langs verschillende hoogtepunten. Na het lintdorp Kallenkote kunt u op het militair oefenterrein van Havelte twee hunebedden bekijken. Het is lekker toeren over de heide en door het bos. Een kijkje bij het kleine dierenpark Taman Indonesia is de moeite waard. Er zijn allerlei bijzondere dieren uit Indonesië te zien.
Door open veld toert u naar Landgoed De Eeserwold, een prachtige nieuwbouwwijk, nog wel in ontwikkeling. Door het bosrijk gebied van De Woldberg, met een uitzichttoren, en via het fietspad langs de spoorlijn rijdt u weer terug naar het station van Steenwijk.
Praktische informatie
Bent u met de auto dan kunt u parkeren op het P+R terrein achter het station.
U komt verschillende horecagelegenheden tegen, kijk op de websites voor de openingstijden: Theeschenkerij De Maargies hoeve; Theehuis 't Hunebed;
Buitengoed Fredeshiem en Theeschenkerij Tuk's T-Huis.
Klik voor informatie over Dierenpark Taman Indonesia en wonen op Eeserwold Landgoed de Woldberg op de links.