Achterwaterschap
wandelroute - 18 km of 23 km
Deze rondwandeling voert u door het cultuurlandschap van de Alblasserwaard. Weiden met grazend vee, knotwilgen, molens, smalle tiendwegen en historische boerderijen, u komt ze allemaal tegen. Al wandelend heeft u voortdurend uitzicht op één of meer molens. Allesoverheersend in deze route is ruimte!
De route maakt vooral gebruik van verharde paden en wegen. Ruim 8km van deze route loopt u over onverharde paden.
Zo'n 650m (tijdens het broedseizoen 500m) buiten de route vindt u De Krom, met een prachtig terras dat ’s winters verwarmd is. Al eerder, op zo'n 500 respectievelijk 300m treft u Restaurant Graan&Zo. Raadpleeg de websites voor de openingstijden.
Met de bus kunt u meerijden tot halte Mesdaglaan. Het is circa 250m lopen naar het beginpunt.
De route maakt vooral gebruik van verharde paden en wegen. Ruim 8km van deze route loopt u over onverharde paden.
Praktische informatie
Tijdens het broedseizoen van maart t/m mei zijn de Tiendwegen niet te bewandelen in verband met broedende zwanen. Er wordt een alternatieve route geboden voor de lange en de korte versie.Zo'n 650m (tijdens het broedseizoen 500m) buiten de route vindt u De Krom, met een prachtig terras dat ’s winters verwarmd is. Al eerder, op zo'n 500 respectievelijk 300m treft u Restaurant Graan&Zo. Raadpleeg de websites voor de openingstijden.
Met de bus kunt u meerijden tot halte Mesdaglaan. Het is circa 250m lopen naar het beginpunt.
'Weetjes' in waypoints
De 'weetjes' bij deze route zijn opgenomen in waypoints. In de meeste gps-apps op uw smartphone kunt u ze openen door ze aan te klikken. Hoe u ze opent in uw Garmin gps leest u wanneer u bij 'Opties' klikt op Gps informatie, en daarna op ‘Weetjes’ in de gps.Startpunt Achterwaterschap
P Volkstuinvereniging
Einde Plantageweg / kruising Buitenpad
2954 NL Alblasserdam
coördinaten: N51.87260 E4.66967
Einde Plantageweg / kruising Buitenpad
2954 NL Alblasserdam
coördinaten: N51.87260 E4.66967
Met dank aan de routemaker(s) Kick Bergsma en aan de controleur(s) Fieke Krikhaar.
4 reacties
10 februari 2024
22 januari 2022
|
Reactie
Als je van het landschap van de lage Nederlanden houdt, is deze tocht zeker een aanrader. In een gebied dat mij, ondanks dat ik er niet ver vandaan woon, niet zo aantrekkelijk leek ligt dus een prachtig stuk natuur. Ook bij grijs winterweer.
Door Arnoud Hobbel
|