Fraai Almen
16 km
Startpunt
Parkeerplaats Hotel Landgoed Ehzerwold
Ehzerallee 14
7218 BS Almen
coördinaten: N52.16196 E6.32777
Ehzerallee 14
7218 BS Almen
coördinaten: N52.16196 E6.32777
Introductie
Vanuit het Landgoed Ehzerwold aan de rand van het Berkeldal wandelt u langs het Twentekanaal naar Almen. In dit dorpje is het plein met de eeuwenoude lindebomen het sfeervolle middelpunt. Daarna struint u via de oever van de in 2014 opnieuw gegraven Berkelmeanders naar stuw Besselink. Hier is een oude gracht hersteld en een nieuwe vispassage aangelegd. Dan verandert het landschap langzaam in een bosrijke omgeving. U zwerft door 't Waliën, een gevarieerd landgoed, en verkent de af en toe flink glooiende Velhorst met het natuurgebiedje Het Kienveen.
Op het vertrekpunt is horeca aanwezig. Zie voor info Landgoed Ehzerwold. Het prachtige terras is aan te bevelen. In Almen is landhotel De Hoofdige Boer met theetuin een aanrader.
Tegenover het hotel ziet u Museum Staal over de Achterhoek van dichter Staring.
Praktische informatie
De route is per bus bereikbaar, stap uit bij halte Hogenkampsweg.Op het vertrekpunt is horeca aanwezig. Zie voor info Landgoed Ehzerwold. Het prachtige terras is aan te bevelen. In Almen is landhotel De Hoofdige Boer met theetuin een aanrader.
Tegenover het hotel ziet u Museum Staal over de Achterhoek van dichter Staring.
Met dank aan de routemaker(s) Adri Jansen en aan de controleur(s) Kees Spee.
16 reacties
4 juni 2022
11 februari 2022
15 november 2020
6 april 2020
27 maart 2020
Reactie
Prachtige tocht. Heerlijk gewandeld. Wij willen de mensen die deze tocht uitgezet hebben en de controleur hiervoor bedanken.
Door Familie Arts
|
16 juni 2019
|
Reactie
Heerlijke afwisselende wandeling lang de Berkel en door de bossen. Ook wij zagen 1 ree midden op de dag. Echt heel anders dan aan de kust. Een aanrader.
Door Ank de Graaff
|
23 april 2019
|
Reactie
Deze route doet zijn naam eer aan. Het is een fraaie afwisselende tocht. Wat heb ik de lente intens beleefd. Een aanrader.
Door Menno Mollema
|
17 februari 2019
Reactie
Op deze mooie lenteachtige dag, deze prachtige en gevarieerde route gelopen! Mooi stuk langs de Berkel. Veel door landgoed en natuurgebied.
Door Elly
|
27 februari 2018
12 juni 2017
|
Reactie
Prachtige wandelroute met heel veel natuurbeleving. Orchideeën op Kienveen en groepen Kruisbekken in de Velthorst. Super wandelroute.
Door Marion en Fred
|
17 april 2017
|
Reactie
Vandaag weer genoten van deze leuke afwisselende wandeling. Heerlijk uitgewaaid met prachtige Hollandse luchten. Echt een aanrader!!
Door Harry en Marian Ligtenbarg
|
6 maart 2016
30 augustus 2015
Reactie
Een hele mooie route! Het was wel heeeel warm vandaag dus dat stuk langs de Berkel in de volle zon kostte wel het nodige zweet! Maar we hebben volop genoten dus de complimenten voor de routemaker! Wij gaan hem zeker vaker lopen!
Door Harry en Marian
|
26 augustus 2015
Reactie
Nu Fraai Almen gelopen en weer nieuwe plekjes ontdekt. De route gaat door het liefelijke dorpje en langs de kronkelende Berkel met heuse "Schleife".
Verder door de prachtige bossen Walien en Velhorst. Een zeer afwisselend gebied!!! Door Peter en Tineke
|
Word Abonnee!
Voor slechts € 13,50 heb je een jaar lang toegang tot De Mooiste Routes! Gedetailleerde routebeschrijvingen, topografische kaarten en gpx-files.
Bestel een losse route
Heb je geen abonnement maar wil je wel op pad met deze route? Klik op de knop 'koop deze route'. Na betaling van € 2,50 heb je direct toegang tot de route en kun je op pad!
Op pad met je smartphone
Je kunt onze routes ook volgen met je smartphone als gps. Dat gaat eigenlijk heel eenvoudig. Wil je hier meer over weten? Lees hier verder.