
Elperpracht
wandelroute - 15 km
Elp
Na de start in het kleine esdorp Elp wandelt u grotendeels door Boswachterij Grolloo. Daar zijn grote percelen naaldbomen, waarvan talrijke exemplaren de afgelopen jaren tijdens stormen het loodje hebben gelegd. Beheerder Staatsbosbeheer laat op veel plekken de natuur haar gang gaan. Ook is het grondwaterpeil in het gebied verhoogd. Gevolg van een en ander is dat verscheidene paden niet meer of slecht toegankelijk zijn. De bossen hebben nogal wat verrassingen voor u in petto: kleine en grote (vergraste) heidegebieden met vennen of grote waterplassen, waar u soms langs loopt. Onderweg loopt u over een vlonderpad van 200m lengte. Bijna aan het eind van de wandeling vertoeft u nog enige tijd in het beekdallandschap van de Elperstroom, in 2009 aangewezen als Natura 2000-gebied: Nederlandse natuur die op Europees niveau bijzondere bescherming geniet.
Praktische informatie
Het hotel is gesloten maar u kunt de route daar wel starten. Er is een parkeerterreintje.
Pannenkoekenrestaurant De Strohoed ligt bijna aan het eind van de wandeling op 150m afstand. Het heeft beperkte openingstijden, dus kijk op daarvoor op de website.
De route is vrijwel geheel onverhard. U wandelt soms over paadjes die weinig worden belopen en daardoor mogelijk lastig begaanbaar en begroeid zijn. Ook is er kans op drassige paden. Het dragen van waterdicht schoeisel en een lange broek is daarom aan te bevelen.
Ook is het goed om een muggenwerend middel mee te nemen.