
De Duivelse Duinstruiner
wandelroute - 15 km
Vogelenzang
Een avontuurlijke gps wandeling voor de ware duinliefhebber. Door de terreingesteldheid is de wandeling pittiger dan de afstand doet vermoeden. Ver weg van de drukte kunt u van de stilte en de natuur genieten. Alle facetten van het duinlandschap komen aan bod: hoge duintoppen, intieme valleien, uitgestrekte savannevlaktes, dichte bossen en waterpartijen in alle soorten en maten.
De route gaat vrijwel geheel over onverharde eenmanspaadjes en wildsporen. Regelmatig is het avontuurlijk struinen geblazen; een lange broek en stevige schoenen zijn dan ook gewenst.
U zult zeker damherten spotten, maar ook een ree of een vos kunnen uw pad kruisen. De wandeling is waterrijk met vele infiltratiemeren en kanaaltjes.
Praktische informatie
Let op: tussen 15 maart en 15 juli kunt u vanwege het broedseizoen de route niet wandelen.Let op: dit is een route met alleen GPS informatie. Doordat grotendeels buiten de paden gestruind wordt is er geen routebeschrijving mogelijk/beschikbaar.
Het startpunt is het knusse Pannenkoekenhuis Boshut 't Panneland, met terras en haardvuur. Openingstijden: wo t/m ma vanaf 9 uur. Dinsdag gesloten.
De toegangskaart van € 1,50 per persoon voor het duinterrein koopt u als volgt:
1. Vooraf via Amsterdamse Waterleidingduinen.
2. Via een QR-code bij de ingang van het duinterrein.
Naast het startpunt is een betaald parkeerterrein: € 1,50 per uur, maximaal € 6,- per dag, alleen te betalen via een betaalpas en kentekenherkenning.
Op mooie zondagen kan het parkeerterrein na 10 uur al vol raken.
Loopt u liever met een routebeschrijving? Kies dan wandeling 'Op Duinsafari'. Deze is wel minder avontuurlijk maar gaat gedeeltelijk door hetzelfde gebied. Eventueel kan deze route ook gestart worden bij Boshut 't Panneland.
Let op: na regen kunnen bemoste plekken verraderlijk glad zijn.