
Herperduin
wandelroute - 10 km
Herpen
Deze wandeling voert u door een natuurgebied voor recreatieve en sportieve wandelaars. U kunt de route gerust samen met grootouders, kinderen en de hond gaan lopen, er is voor iedereen wat te beleven. Startcafé De Kriekeput heeft een overdekt zwembad en onderweg zijn er twee verrassende speelplaatsen. De natuur doet lekker mee met hoge heuvelruggen, bossen en duinen, heidevelden en verrassende vennen. Er zwerven kuddes Exmoorpony's en Taurosrunderen rond, u komt ze zeker tegen. De paden zijn onverhard en goed begaanbaar. Er staan veel picknickbankjes en een 25m hoge uitkijktoren, vanwaar u een prachtig uitzicht heeft.
Praktische informatie
De auto kunt u parkeren op het terrein naast de grote sleutel van Natuurpoort De Kriekeput, direct langs de Schaijkseweg. Er zijn twee bushaltes op ongeveer 500m afstand van het startpunt, bij camping Herperduin aan de Schaijkseweg (Herperduin) en vlakbij de kruising Berghemseweg-Schaijkseweg (Café van Brakel).Café-Restaurant De Kriekeput is iedere dag vanaf 10 uur geopend, behalve op maandag. Het zwembad van camping De Kriekeput is open van mei tot oktober.
Pannenkoekenrestaurant Pan&Zo ligt aan de overkant van het startpunt.
Speelbos Das Leuk ligt vlakbij het startpunt, halverwege de route komt u het Klauterwoud tegen. Voor de liefhebbers is er een trimbaan. Honden mogen loslopen in het gebied rond het Klompven.
Let op: tijdens of na een zeer natte periode kan het voorkomen dat een deel van de route niet begaanbaar is. Zorg in elk geval voor stevig, waterdicht schoeisel.